Duyurular

Vakfımız tarafından Ramazan-ı  Şerif Ayı içerisinde ihtiyaç sahibi 1.100 aileye toplam 330.000 TL Nakdi Gıda Yardımı Yapıldı   

Vakfımız tarafından Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardım Programı kapsamında toplam 417 kişiye aylık 250 tl olarak 2 aylık periyotlar halinde düzenli nakdi yardım yapılmaktadır. 

Vakfımız tarafından Muhtaç Asker Ailelerine yardım Programı kapsamında toplam 119 Asker ailesine aylık 250 tl olarak 2 aylık periyotlar halinde düzenli nakdi yardım yapılmaktadır. 

Vakfımız tarafından 2013-2014 yılı ikinci dönemi için; 1.291 ilköğretim ve lise öğrencisinin ailesine toplam 161.375,00 tl Eğitim Meteryali olarak nakdi yardım yapılmıştır.

ŞNT Okul yardımı Müracaatları başlamıştır.
Başvuru için gerekli evraklar: Çocuklar için Okullarından öğrenci belgesi, kimlik fotokopisi veli olarak annenin kimlik fotokopisi, Nüfustan Anne için nüfus kayıt örneği

Vakfımıza yardım talebinde bulunan vatandaşlarımız, yardım sonuçlarını sitemizin Yardım Sorgulama bölümünden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilirler.


   Yetkili Bölüm
Kullanici Adi :  
Parola :  
 
   Öğrenci ailelerine ŞNT kapsamında Eğitim Yardımı sürüyor
Yayinlanma Tarihi : 24.11.2011 Okunma Sayisi : 1393

Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından İlk ve Ortaöğretim Öğrencilere yönelik yardımlarını sürdürüyor.

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelerin öğrenci çocuklarına yapılan yardımlar sayesinde Öğrencilerin eğitim-öğretimdeki ihtiyaçları bir nebze olsun gideriliyor. Konuyla ilgili olarak SYD Vakfından yapılan açıklamada; Şartlı Nakit Transferi (ŞNT), yoksulluk nedeniyle okul çağındaki çocuklarını okula gönderemeyen veya okuldan almak zorunda kalan ailelere çocuklarının okula devam etmeleri şartıyla; Şartlı Nakit Transferi kapsamında eğitim yardımlarının aralıksız olarak devam ettiği, hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımızın çocuklarının, temel eğitim hizmetlerine tam olarak erişimlerinin sağlanması amacıyla gerekli eğitim yardımlarının yapıldığı bildirildi. Eğitim yardımlarının düzenli olarak her ay Annelerin banka hesaplarına yatırıldığını söyleyen SYD vakfı Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu; Kız çocuklarının okullaştırılması oranları ile İlköğretim ve ortaöğretime geçiş oranlarının arttırılması amacıyla Kız çocuklarına devam eden yardım miktarlarının daha yüksek tutulduğunu söyledi.

İlköğretime devam eden erkek öğrenciler için aylık 20 TL, kız öğrencileri için 25 TL, Ortaöğretime devam eden erkek öğrenciler için aylık 35 TL, kız öğrencileri için ise her ay 45 TL’lik yardım yapıldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, ödemelerin, kadının aile ve toplumdaki konumunun güçlendirilmesi için doğrudan Anneler adına otomatik olarak açılan banka hesap numaralarına yatırıldığını söyledi.Yazi Etiketleri : Etiket: Eğitim,Okul,Vakıf,Yardım,Çocuk
Kategori Alani :   Haberler Yazdır
Tüm Hakları Saklıdır. (c) 2011 Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı